Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Śledź nas: 

Co zawiera projekt

Ogród przy domu jednorodzinnym wymaga wyjątkowego przemyślenia. Im bardziej jesteśmy zorientowani co miałoby się znaleźć w ogrodzie tym lepsze są efekty współpracy z architektem.

Etapy pracy nad projektem ogrodu.

Projekt będzie dostarczony w formie elektronicznej.

1. Analiza stanu istniejącego.

Bardzo pomocna jest mapa geodezyjna. Jeśli takiej nie ma, architekt robi pomiary, nanosząc na plan istniejące budynki, drzewa i krzewy. Dokonuje oceny zdrowotności i ewentualnej przydatności do zintegrowania z nową koncepcją ogrodu.

2. Projekt koncepcyjny ogrodu - ogólna wizja podziału przestrzennego działki, 2 wersje (do wyboru przez Klienta).

Na tym etapie, na planie 2D można będzie zobaczyć naniesione bydynki, obszary nawierzchni z kostki brukowej, rabaty z roślinnością wyższą, ewentualne żywopoły, rabaty z krzewami ozdobnymi, rabaty mieszane (krzewy oraz byliny), murawa trawnikowa.

3. Projekt techniczny nasadzeń - na projekcie jest zaznaczona każda projektowana i istniejąca roślina z rozróżnieniem na rośliny iglaste, liściaste, opatrzona numerem (odwołującym do tabeli z listą roślin - nazwa polska, łacińska, numer na projekcie, ilość). Rośliny wyrysowane są w odpowiedniej skali.

Podziałka liniowa oraz usytuowanie ogrodu względem stron świata

4. Projekt techniczny ogrodu - wymiary, powierzchnie. W tej części projektu przedstawiamy wszystkie wymiary projektowanego ogrodu konieczne do jego wykonania. Najczęściej również na tej planszy przedstawiamy od razu wielkości projektowanych powierzchni (trawnika, kory ozdobnej, żwiru/grysu itp.).

5. Lista projektowanych roślin (tabela): numer na projekcie, liczba sztuk, nazwa polska, łacińska, opis/wymagania, zdjęcie.

6. Wizualizacje wybranych fragmentów ogrodu. Wirtualny spacer po ogrodzie.

Kontakt

Sielski Dom i Ogród
Anna Gawlik

Stara Złotoria 4
07-323 Zaręby Kościelne
NIP: 759-147-31-29
Tel.: +48 784 144 286
E-mail: aniavirt@gmail.com

FORMULARZ KONTAKTOWY

MAPA DOJAZDU